Przygotowań ciąg dalszy

Za niedługo mam wybrać się na 40 km trasę górską z grupką SkiTurowców – trzeba się przygotować 🙂

Opis wycieczki nie jest jakiś szczególny, bardziej zajmuje mnie to co stało się w autobusie jadąc na Kubalonkę. Drogę zatorował samochód, pewnie na letnich oponach, no i autobus musiał się zatrzymać. Oczywiście później nie mógł ruszyć pod górkę, bo droga rano była biała. Było nas w środku 8 razem z kierowcą. Kiedy kierowca zrezygnował już z kolejnych prób krzyknąłem – „Może byśmy się wszyscy do tyłu przenieśli, autobus ma napęd na tylną oś.” Takim oto sposobem nie robiąc nic szczególnego po prostu kierując wewnętrzną energię w inne miejsce autobus ruszył… Jakoś tak bardzo pasuje to do obecnego mojego życia!

Sama trasa była mi dobrze znana. Kubalonka -> Przysłop -> Barania Góra -> Malinowska Skała -> Malinów -> Salmopol -> stokówką do żółtego szlaku i zjazd na Cieńków i trasą wyciągu w dół. Mimo gęstej mgły jaka towarzyszyła aż do Malinowskiej skały nie miałem się jak zgubić – szlak znam od zawsze, a oznakowanie bezbłędne. Jedyny problem miałem na zjeździe z Baraniej gdzie mgła nie pozwalała aby zobaczyć kolejne znaki, a śnieg bił w oczy tak mocno, że ciężko było patrzeć przed siebie. Śladów całkowicie brak, dopiero na Malinowskiej spotkałem Tomka, który szedł od Salmopola – bardzo sympatyczny narciarz!

Prognozy pogody znałem, nawet chciałem się zgubić we mgle, ale za dobrze znam ten teren… Może kiedyś gdzie indziej 😛 Od Malinowskiej nastąpiła taka zmiana aury, że nie mogłem się nadziwić, a zachód słońca, który tak na prawdę promieniował pomarańczami już godzinę przed był wprost cudowny! Niestety zabrałem tylko GoPro bo byłem przygotowany na mokry i nieprzyjemny czas dla aparatu.

wg mojego komputerka zrobiłem:
– 33,1 km
– 1200 m przewyższenia w górę
– 1460 m przewyższenia w dół
– spaliłem 5400 kcal
– wszystko w czasie 8 h i 25 min

Lokah Samastha Sukhino Bhavanthu 🙂

Reklamy

2 myśli w temacie “Przygotowań ciąg dalszy

  1. Choroba żal mi ściska pewną część ciała. Ale nawet jak bym miał urlop to i tak trasa z Baranie na Malinowską i zjazd z Cieńkowa na moim sprzęcie poza moimi możliwościami.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s