Wschód słońca na Wielkiej Rycerzowej

Plany wyjścia były na 13 stycznia, ale w końcu przenieśliśmy wyjście na 16 stycznia. Wielka Rycerzowa przyjęła nas bardzo łaskawie. Kiedy wyszliśmy z samochodu oboje z Dawidem zostaliśmy w ciężkim szoku – to tak ciemna noc może być gdzieś u nas w okolicy? Coś wspaniałego. Gwiazdy świeciły przysłaniane lekką mgiełką w niesamowity sposób – tego opisać się po prostu nie da!

Droga w górę była bardzo prosta, śniegu nie było zbyt dużo, lodu w ogóle, oboje mieliśmy kijki więc szybko i sprawnie mknęliśmy do celu. Po dotarciu do Bacówki na Rycerzowej szybkie przebranie do ubrań postojowych, wstępne przygotowanie aparatów do zdjęć i wyjście na powitanie słońca!

Słońce niestety zostało za chmurami, jedynie częściowo się nam ukazując, ale tak czy siak było warto! Wschód słońca widziany gdzieś w górach jest zawsze piękniejszy niż ten z doliny, zwłaszcza spowitej mgłą. Po wschodzie udaliśmy się do schroniska, gdzie przez parę chwil posiedzieliśmy – tam pierwszy raz zjadłem cudownie przygotowaną jajecznicę jak prosiłem, czyli lekko ściętą 🙂 gorąco polecam!

wielka-rycerzowa-wschod-slonca-turystyczno-060

Po śniadaniu chwila zabawy! Wyszliśmy na zewnątrz – Dawid „normalnie” a ja bez butów 🙂 ciekawe uczucie biegać po warstwie lodu, która pęka pod bosymi stopami! około 6 minut udało mi się tak wytrzymać, stopy tylko nieznacznie zostały zdarte z góry, a schnięcie w schronisku nie było problemem, po prostu poczekałem, ubrałem skarpetki i wyszliśmy na drugą część zabawy – zaspa śnieżna, a następnie powrót, który był spokojny i dosyć szybki z racji nagłego zaciągnięcia się gęstych ciemnych chmur na niebie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s